کد خبر:12047
پ
۱۴۰۲۰۳۱۱۰۰۰۷۱۰_Test_PhotoN

افتتاح ۲۵۰ کلاس درس در استان بوشهر

مدیرکل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: با مطالعات ۶ ماهه در سال گذشته، ۴۶ فضای آموزشی و ۲۵۰ کلاس درس در استان بوشهر افتتاح شد.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر:ابراهیم احمدی مدیرکل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر عصر امروز در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: با مطالعات ۶ ماهه در سال گذشته و بررسی تعداد مورد نیاز مدرسه در استان، ۴۶ فضای آموزشی و ۲۵۰ کلاس درس افتتاح شد.

وی با بیان اینکه ۵۵ فضای آموزشی ورزشی در سال ۱۴۰۰ کلنگ زنی شده بود افزود: از اوایل سال جاری تاکنون با اعتبارات داده شده ۲۷ مدرسه با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان شامل احداث و تجهیزات، افتتاح و ۴۶ پروژه کلنگ‌زنی شده است.

احمدی با اشاره به اینکه یک هزار و ۸۰۰ کلاس فرسوده در استان وجود دارد بیان کرد: عدم هزینه شدن اعتبارات محرومیت‌زدایی در مرکز استان و مشکلات تأمین زمین از دلایل بحرانی بودن شهر بوشهر و چغادک است.

این مقام مسؤول از احداث دو هنرستان انرژی اتمی خبر داد و گفت: طی تفاهم‌نامه‌ای با نیروگاه اتمی قرار است دو هنرستان انرژی اتمی به صورت کاملاً رایگان در ریشهر احداث شود و تاکنون موقعیت آن مشخص و مطالعات زمین آن انجام شده است.

احمدی ادامه داد: طبق مفاد تفاهم‌نامه، با رسیدن هنرستان اول به پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد، احداث هنرستان دوم آغاز خواهد شد؛ اعتبار در نظر گرفته شده برای هر هنرستان، ۶۰ میلیارد تومان است.

مدیرکل اداره نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر با اشاره به اینکه غالب اعتبارات از ظرفیت خیران حقوقی شامل شورای راهبردی، نفت و انرژی اتمی تأمین می‌شود گفت: تاکنون ۲۵ مدرسه در چهار شهرستان جنوبی از محل اعتبارات نفت ساخته شده است.

احمدی از افتتاح هفت مدرسه ۶ و ۱۲ کلاسه در شهرستان جم در هفته دولت سال گذشته خبر داد و گفت: امسال نیز سه مدرسه در این شهرستان افتتاح خواهد شد؛ همچنین پنج مدرسه در تنگستان کلنگ‌زنی شده که تا مهرماه سال جاری افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال ۲۷ مدرسه در قالب ۳۵۰ کلاس درس افتتاح خواهد شد اضافه کرد: نوسازی یک مدرسه بزرگ در شهر اهرم، جمع‌آوری هشت مدرسه کانکسی در بوشهر، خرید تجهیزات به مبلغ ۸۰ میلیارد تومان در سال گذشته و وصول ۸۳ درصد از مطالبات سال گذشته پیمانکاران از دیگر کارهای صورت گرفته این اداره کل است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید