کد خبر:9799
پ
IMG_20190603_162652_289
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر؛

استان بوشهر پایتخت مبارزات ضداستعماری در ایران است/ روستای درازی نماد مقاومت در استان است

آیت الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر: روستای درازی نماد مقاومت، فرهنگ جهاد و شهادت، ولایتمداری و مبارزه با ابرقدرت هاست. استان بوشهر شناسنامه مبارزات ضداستعماری در جنوب و پایتخت مبارزات ضداستعماری در ایران است.

آیت الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر: روستای درازی نماد مقاومت، فرهنگ جهاد و شهادت، ولایتمداری و مبارزه با ابرقدرت هاست. استان بوشهر شناسنامه مبارزات ضداستعماری در جنوب و پایتخت مبارزات ضداستعماری در ایران است.

 

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در مراسم یادواره شهدای گمنام و شهدای روستای درازی از توابع بخش مرکزی شهرستان دشتی اظهار داشت: کاری که شهدا کردند، والاترین کار برای یک انسان در طول زندگی است. خداوند می فرماید: «فکرش را هم نکنید که شهدا مرده اند، بلکه آنان زنده اند.» زیباترین، ارزشمندترین و بهره مندترین حالت انتقال انسان از دنیا به آخرت شهادت است.

 

آیت الله صفایی بوشهری استان بوشهر را از دیرباز استانی بزرگ، متدین و فرهنگی برای اهل بیت عصمت و طهارت دانسته و خاطرنشان کرد: در سال ۹۳۶ هجری قمری که پرتغالی ها به استان بوشهر حمله کردند مردم استان بر اساس مکتب اهل بیت مقاومت کرده و شهید دادند. همچنین چهار بار انگلستان به استان بوشهر حمله کرده اما الان هیچ نام و نشانی از آنان در اینجا نیست که این بخاطر ارادت سرداران، بزرگان و علمای استان است که عمرشان برای دفاع دادند.

 

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه روستای درازی نماد مقاومت در استان است، اضافه کرد: اگر می بینید الان این روستا اینچنین در امن و امان و ولایتمدار است و برای شهدایشان اینگونه باشکوه مراسم گرفته و در خط مقاومت انقلاب استوار و محکم هستند، در پرتو خون شهداییست که از سال ۹۳۶ (ه ق) در مقابل پرتغالی ها و بعد از آن آمریکایی ها و رژیم بعث در این استان ریخته شده است.

بیشتر بخوانید
با وسواس و دقت در زمینه محیط زیست تصمیم گیری شود

 

آیت الله صفایی بوشهری تاکید کرد: استان بوشهر به خودش، تاریخش، مردمش، وجب به وجب خاکش، شهرش و روستایش می بالد. استان بوشهر به تاریخی این چنین به بلندای آفتاب در خط مقاومت و ولایتمداری افتخار می کند. روستای درازی نشان از فرهنگ والا، فرهنگ جهاد و شهادت، ولایتمداری و مبارزه با ابرقدرت هاست. استان بوشهر شناسنامه مبارزات ضداستعماری در جنوب و پایتخت مبارزات ضداستعماری در کل ایران است.

پایگاه خبری  حقایق نگار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید