کد خبر:12041
پ
۱۴۰۲۰۲۲۴۰۰۰۳۳۴_Test_PhotoN

استان بوشهر صاحب ۳ شهرک خورشیدی می‌شود

وی با تأکید بر کاهش استفاده از انرژی‌های فسیلی عنوان کرد: سه شهرک خورشیدی در شهرستان‌های دشتستان، دشتی و تنگستان راه‌اندازی می‌شوند.

به گزارش حقایق نگار به نقل از فارس بوشهر، سید حسین حسینی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر عصر امروز در نشست با خبرنگاران با گرامیداشت روز خبرنگار با بیان اینکه صنایع کوچک نقش مهمی در حوزه اشتغال پایدار دارند اظهار داشت: سازمان صنایع کوچک دارای دو بخش است که بخش اول وظیفه حمایت از واحدهای صنعتی، آموزش و مهارت‌افزایی را دارد و شهرک‌های صنعتی عهده‌دار ایجاد زیرساخت هستند.

وی با بیان اینکه ٣۵٠ هکتار از ۴٠٠ هکتار شهرک صنعتی واگذار شده است افزود: ١٧٣ واحد فعال در شهرک صنعتی ۲ بوشهر وجود دارند که ۲۴ واحد آن غیر فعال است که تلاش می‌شود مجدد فعال‌سازی شوند.

حسینی با بیان اینکه تاکنون ۱۹۷ واحد به بهره‌برداری رسیده است عنوان کرد: سه هزار نفر به صورت ثابت در این واحدها مشغول به کار هستند که این میزان در طول سال به پنج هزار نفر افزایش می‌یابد.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه ٢٩۶ طرح صنعتی شامل تکمیل ساختمان‌ها و نصب ماشین‌آلات در ساختمان‌های تولیدی در دست اجراست بیان کرد: ۲۱ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در استان بوشهر وجود دارد که تاکنون ١٨ مورد آن عملیاتی شده است.

حسینی از انعقاد ۱۲۶ قرارداد با سرمایه‌گذاران خبر داد و گفت: ۴۷۹ واحد، پروانه بهره‌برداری گرفته‌اند که زمینه اشتغال هفت هزار و ١١٩ نفر فراهم شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه ۴١٣ واحد مستقر در کل شهرک‌های صنعتی و نواحی استان فعال هستند گفت: ۲۱ واحد تحت تملک بانک‌ها بوده که با همکاری کارگروه رفع موانع تولید از تملیک خارج شد؛ بیشترین واحدها در برازجان بوده و هشت واحد همچنان در تملیک بانک‌ها قرار دارد.

حسینی با اشاره به اینکه ۶۹۱ طرح در کل شهرک‌های استان در دست اجراست گفت: از این میان ۱۸ مورد مربوط به نصب ماشین آلات بوده و پیش‌بینی می‌شود امسال ۷۰ واحد صنعتی در استان بوشهر به بهره‌برداری برسد و تاکنون ۹ واحد به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به اهمیت ارتباط صنعت با دانشگاه و دانش‌بنیان شدن افزود: تلاش می‌شود با حضور نخبگان در عرصه صنعت، شاهد توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان باشیم.

حسینی با اشاره به مصوبات دور دوم سفر ریاست جمهوری شامل توسعه شهرک صنعتی بوشهر به میزان ۴۰۰ هکتار و توسعه شهرک دلوار گفت: ۶ پروژه با اعتبار ۱۴۰ میلیارد تومان در خرداد ماه سال ١۴٠٠ تحویل شده؛ همچنین در برنامه هفتم توسعه ایجاد هشت ناحیه صنعتی در استان پیش‌بینی شده است.

وی با تأکید بر کاهش استفاده از انرژی‌های فسیلی عنوان کرد: سه شهرک خورشیدی در شهرستان‌های دشتستان، دشتی و تنگستان راه‌اندازی می‌شوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: ۱۲۳ هکتار اراضی با همکاری راه و شهرسازی، اداره کل ثبت اسناد، منابع طبیعی و سایر ادارات مربوطه آزاد شده و در اختیار سرمایه‌گذاران جدید قرار گرفته است.

حسینی از دو برابر شدن شهرک‌سازی و ایجاد زیرساخت‌ها نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: ٣٣ واحد راکد در شهرک‌های صنعتی استان با اشتغال ٢۶۴ نفر به چرخه تولید بازگشتند؛ در سه ماهه نخست امسال نیز سه واحد فعال شده است.

این مقام مسؤول در خصوص خوشه‌های در حال مطالعه سازمان ابراز داشت: تاکنون دو خوشه فرآوری آبزیان و خرما انجام شده است و خوشه آبزی‌پروری در سال دوم خود، در حال انجام است.

حسینی در خصوص چهارمین خوشه اولویت‌دار این سازمان تصریح کرد: خوشه محصولات گلخانه‌ای در شهرستان‌های دیر و دشتی انجام خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید