کد خبر:9897
پ
IMG-20190710-WA0005
رئیس دادگستری دشتی:

اجرای طرح کاداستر و حدنگار املاک دشتی ضروری است

جلسه شورای پیش گیری از وقوع جرم شهرستان دشتی با موضوعات تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی در شهرستان دشتی برگزار شد.

جلسه شورای پیش گیری از وقوع جرم شهرستان دشتی با موضوعات تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی در شهرستان دشتی برگزار شد.

 

به گزارش خورموج نیوز، رئیس دادگستری شهرستان دشتی در جلسه شورای پیش گیری از وقوع جرم شهرستان دشتی اظهار داشت: تصرفاتی در زمینه تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی در سطح شهرستان دشتی مشهود است و قابل انکار نیست. ما هیچ گونه گذشت و اهمالی در بحث تصرف عدوانی و تغییر کاربری با هیچ شخص و مقامی در هر رده و رسته که باشد، نخواهیم داشت.

 

محمدرضا بازهوایی افزود: از دستگاه متولی تقاضا داریم که گزارشات خورموج در خصوص تصرفات عدوانی و تغییر کاربری به دادستان محترم ارائه دهند، ما نیز قطعا اعمال قانون کرده و ابایی نداریم.

 

وی با تاکید بر اینکه طرح کاداستر و حدنگار در خصوص اسناد و املاک در سطح شهرستان باید اجرا شود، خاطرنشان کرد: ادارات ذی ربط باید پیش قراول این طرح شده و با سرعت لازم اجرایی شود. اگر این طرح اجرایی شود ورودی پرونده ها به دادگاه خیلی کم تر می شود.

 

رئیس دادگستری شهرستان دشتی با بیان اینکه ایمان واثق داریم که این مهم انجام شود، اضافه کرد: تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغی مطابق قانون سال ۷۴ و اصلاحیه سال ۸۵ جرم تلقی شده و مرتکب، علاوه بر قلع و قمع مستحدثات به جزای نقدی هم محکوم می شود و در صورت تکرار مشمول حبس می شود.

کلیدواژه : دادگستری
پایگاه خبری  حقایق نگار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید